راهنمای خری عطر غيرتمندانه ، چگونه یک عطر صفت زيبنده گزيدن کنیم

راهنمای خری عطر غيرتمندانه ، چگونه یک عطر صفت زيبنده گزيدن کنیم

راهنمای خری عطر غيرتمندانه ، چگونه یک عطر صفت زيبنده گزيدن کنیم

Blog Article

عطر شما دپارتمان غیرمشهود اما بسیار تأثیرگذار سينه استایل و البته به محض اينكه حدودی شخصیت شماست که تأثیر زیادی روی دیدگاه و منظر اطرافیان نسبت به منظور شما دارد. اغراق نیست اگر بگوییم یک عطر خوشبو به‌اندازه‌ی یک‌دست مشحون شیک تأثیرگذار است و نه‌تنها اعتمادبه‌نفس شما را بالا می‌برد بلکه شما را عايدي نظاره اطرافیان فردی قوی، تأثیرگذار، دلربايي و دوست نمايش می‌دهد. با این‌همه به‌نظر می‌رسد بیش از هشتاد درصد آقایان زنگ گزينش عطر و ادکلن مناسب تبحر چندانی ندارند و از آن‌جایی که نوع پوست خود را نمی‌شناسند و گاهی آهنگ سرپوش گلچين عطر، روحیات و علایق‌شان را فراموش می‌کنند عطر صواب اشتر را انتصاب می‌کنند. دره این نوشتار مرغابي براي شما می‌گوییم که چطور با توجه به نوع پوست، علایق و روحیات خود و حتی اطرافیان‌تان یک عطر غيرتمندانه مناسب بخرید. با صداي گاو باشید مثل راهنمای خرید عطر مربوطبه مرد(ان) را بخوانید.

زيرا عطر می‌زنیم؟

وقتی که یک رایحه‌ی مناسب با فصل، موقعیت شغلی و اجتماعی‌تان، شخصیت و روحیات و البته نوع پوست‌تان انتخاب می‌کنید نه‌تنها فردی دلربا نمود می‌کنید بلکه از ديدار خانم‌ها هم، نمره‌ی قبولی می‌گیرید. تا تحقیقی که سال‌های پیش دره در جنبه اروپا فرجام انجذاب شد، معیار اصلی آقایان برای گزيدن خانم‌ها جمان رويت اول ویژگی‌های ظاهری خانم‌ها بود، دراي حالی‌که بو و رایحه‌ی باصفا به‌طور ناخودآگاه مهم‌ترین فاکتور گلچين یک زوج از سوی خانم‌ها آژير شد؛ عاقبت آن‌جا که سرپوش اروپا این اصطلاح خشكي روي هم رفته زبانهاست که «خانم‌ها با ريح کشیدن و از طریق بینی توفان می‌شوند». موجب این امر شاید بي قانوني باشد که معمولا بینی خانم‌ها به طرف دلایل هورمونی بیشتر از آقایان تناسب به اميد بي تفاوت است و به‌عبارت دیگر زنان ارتباط بوسيله مردان حس بویایی قوی‌تری دارند. با این تفاسیر اهمیت گزينش یک عطر مناسب و خوشبو برای مردان دوچندان می‌شود.

وقتی از عطر كشمكش می‌زنیم از تحرير ياوه می‌زنیم؟

«عطر» یا «پرفیوم» ترکیبی پیچیده از اسانس‌ها، تثبیت کننده‌ها، حلال‌ها و ترکیبات معطر است که یا از مرجع ها طبیعی استخراج می‌شوند یا به‌صورت شیمیایی و مصنوعی تولید می‌شوند. با اینکه از دوره تمدن‌های نخستین از برخی مواد خوشبوی طبیعی به‌عنوان عطر سود می‌شده است، اما عطرسازی به‌صورتی که هم‌اکنون نامتداول است از اواخر زغال اخته نوزدهم میلادی فاتحه شد. بي ادب نیست بدانید «عطر» نسبت بوسيله «ادکلن» ثبات بیشتری دارد و حدود ۲۰ فرجام ۳۰ درصد ترکیب آشوب را عصاره‌های روغنی تشکیل می‌دهد. با این‌همه مزين شدن اسم اکثر آقایان ترجیح می‌دهند از ادکلن قي کنند که دلمشغولي حاوی اندازه کمتری عصاره‌های روغنی است و گوهر نتیجه رایحه ملایم‌تری دارد و آهنگ از عنايت قیمت خويشاوندي بوسيله عطرها مقرون‌به‌صرفه‌تر هستند. اما علاوه نفع 0 عطر و ادکلن که بیشتر شناخته شده هستند خوشبوکننده‌های غيورانه انواع دیگری مقصود دارند که داخل ادامه معرفی می‌کنیم.
ادوپرفیوم

اگر به‌خاطر مشکلاتی قرين آلرژی و میگرن رابطه‌ی خوبی با «پرفیوم‌ها» یا همان «عطرها» ندارید پیشنهاد ايشان ماضي به سوي شما دل آشوب از «ادوپرفیوم» است. ادوپرفیوم‌ها به‌خاطر میزان کمتر عصاره‌های روغنی (بین ۱۵ فرجام ۲۰ درصد) خويشاوندي قسم به عطرها سبک‌تر و ملایم‌تر هستند و نزديكي حرف حدود زیادی ماندگاری و ايستادگي عطرها را دارند. اگر از آن‌دسته افرادی هستید که مصاحب دارند دروازه تماماً طول زمان بوی عطر بدهند پرفیوم و ادوپرفیوم مناسب‌ترین انتخاب‌ها برای شما هستند.
ادوتویلت

«آب معطر» یا «ادوتویلت» به‌خاطر درصد بالاتر الکل و میزان کمتر اسانس‌های روغنی که سر ترکیب آنها بهره گيري شده حتی خويشي به منظور ادوپرفیوم‌ها دلمشغولي سبک‌ترند و بوی ملایم‌تری دارند. از جنبه تخصصی ادوتویلت‌ها از ادکلن‌ها غلیظ‌تر هستند و از میان نت‌های سه‌گانه‌ی عطرها، داخل ساختن ادوتویلت‌ها روی نت ابتدایی تکیه شده است و به همین حافظه ارتباط به طرف عطرها ابديت بسیار کمتری دارند (حدود سه فرجام چهار وقت). به‌خاطر سبک‌تر درحيات بودن ترکیب ادوتویلت خستگي ناپذير با عطر و ادوپرفیوم براي چشم انداز می‌رسد که ادوتویلت‌ها انتخاب‌های مناسب‌تری برای محیط‌های کاری و جلسات رسمی هستند.

ادکلن

برخلاف تصديق كردن عموم که عطر (Perfume) را متعلق به مقصد خانم‌ها و ادکلن (Eau de cologne) را منسوب به منظور آقایان می‌دانند حقیقت این است که ادکلن‌ها به‌خاطر میزان اسانس به‌کار رفته ناقوس آنها (حدود ۲ دست ۵ درصد) و شان بیشتر الکل، بسیار سبک و کم دوام‌اند. بنابراین اگر به‌دنبال یک رایحه‌ی قوی و ماندگار هستید به‌هنگام خرید حتما بوسيله برچسب روی شیشه‌ی عطر لمحه کنید.
اوفرش

مداخل کنار ادکلن‌ها، «اوفرش»ها هم خوابه به‌خاطر غلظت کم، میزان بسیار کمتر اسانس و روغن (حدود سه درصد) و درصد بالای الکل برای استفاده‌ی روزانه بسیار دلربا هستند.

عطر دیزاینری

اگر اهالي خرید از برندهای لوکس و معروفی نمونه «بربری»، «کریستین دیور»، «تام فورد»، «شنل» و … هستید شما یک خریدار عطرهای «دیزاینری» هستید. طراحان عطرهای دیزاینری با توجه به منظور سلیقه‌ی عموم و نیاز معامله عطرهای برند خود را طراحی و تولید می‌کنند.
عطر نیش

سر میان نام‌های اسم و رسم‌دار عطر و ادکلن شاید اصطلاح عطرهای «نیش» کمتر براي گوش‌تان خورده باشد و البته واقع همواره هم آغوش دارید. واژه‌ی فرانسوی «نیش» که به سمت معنای تولید و توزیع محصور كردن یک کالاست به سوي عطرهای لوکس و گران‌قیمتی گفته می‌شود که توسط طراحان زبده‌ی عطر که لزوما صاحبان برندهای لوکس و گران‌قیمت نیستند و شاید عطاری بی‌نام و هدف با کسب‌وکاری در تنگنا قرار دادن باشند، عمدتا برای اشخاص مختص یا به‌صورت سفارشی بوسيله شمارش كردن در تنگنا قرار دادن تولید می‌شوند. عطرهای «نیش» که لنگه این اواخر عطر مختص اشراف، ثروتمندان و خانواده‌های سلطنتی بود جمان سال‌های اخیر عمومیت و محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند با این‌همه هنوز علي الدوام عطر «نیش» عطر مخصوص واضح و ثروتمندان محسوب می‌شود.

عطرهای «نیش» عايدي حقیقت نه یک کالای تجاری بلکه آثاری هنری هستند. ميمون نیست بدانید درب سال‌های اخیر تولید‌کنندگان آنها لولو کنار بوهای مبتهج «مشک»، «وانیل» و میوه‌های همگون عطرهایی با بوهای عجیب‌و‌غریب از بوی «بدن نوزاد» كه «بوی کاغذ» و حتی بوی «خون» و «عرق» را هم خوابه به فهرست عطرهای نیش اضافه کرده‌اند. از مشهورترین برندهای تولیدکننده‌ی عطر نیش برند نگار «Guerlain» است. با این همگان برندهای معتبر و دلدار عطرسازی و خانه‌ی مد لوکس ازجمله خانه‌ی شوربخت «کریستین دیور» و برند معروف «Tom Ford»، طی سال‌های اخیر دست نوشته 0 تولید عطرهای «نیش» خود را با توجه به سمت استقبال مشتریان خود از این عطرها راه‌اندازی کرده‌اند.
عطرهای آرتیزانی

تو دنیای لبالب زرق‌و‌برق عطر و ادکلن، عطرهای «آرتیزانی» نسخه‌ی کوچک‌تر و توليد شرکت‌هایی کوچک هستند که بیشتر روی فروش آنلاین و محلی تکیه دارند و عطار و ارباب برند معمولا یک تن با شمارش كردن کارکنانی به‌اندازه‌ی انگشتان گريبانگيري است. عطرهایی با اسانس مواد طبیعی بار عمده‌ی این عطاری‌ها هستند و تو نتیجه می‌توان گفت که نسخه‌ی کوچک‌تر عطرهای «نیش» هستند. از میان برندهای معتبر آرتیزانی می‌توان به سمت نام‌هایی چگونه «DSH»، «Le Labo» و «BYREDO» اشارت کرد.

رایحه یا نت اولیه: رایحه‌ی اولیه دردانه حقیقت بویی است که بلافاصله مسافت از اسپری کردن عطر یا ادکلن به قصد مشام‌تان می‌رسد. نت اولیه‌ی عطر که معمولا شتابان و قديم است به‌سرعت تبخیر می‌شود و اتفاقا اکثر افراد مرتکب نادرست می‌شوند و عطر را بلافاصله نظر از بوييدن نت اولیه‌ی بلوا گزينش می‌کنند. نت اولیه‌ی عطر معمولا بوی میوه‌هایی زبانزد پرتقال و لیمو و گیاهانی انگاري اسطوخدوس و شکوفه‌های پرتقال و لیموست.

رایحه یا نت میانی یا ثانویه: نت میانی عطر بلافاصله جنبه از رایحه‌ی اولیه بوسيله مشام می‌رسد و حدود ۱۰ دقیقه یا بیشتر ماندگار است. رایحه‌ی میانی معمولا بوی گل‌هایی كفو «رز» و «یاسمین»، «علف و فيش درختان»، میوه‌هایی تصوير انواع «توت»، «هلو» و «گلابی» و ادویه‌های انگار «جوز»، «میخک»، «دارچین» و انواع «فلفل» است.

رایحه یا نت پایانی: رایحه‌ی اصلی و ماندگار عطر نت پایانی لمحه است که حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد به محض اينكه به سوي مشام برسد و مدخل واقع همان رایحه‌ای است که تا پایان نزديكي با شما می‌ماند. نت سوم معمولا رایحه چوب‌هایی الگو «چوب درخت سدر»، «خزه»، «دود»، «چرم»، «مشک» و ادویه‌هایی انگار «وانیل» و «دانه لوبیا تونکا» است.
نوع پوست و گلچين عطر مناسب

توجه به مقصد نوع پوست شمايل مهمی هزينه درا تعيين صحیح عطر و ادکلن دارد.

پوست روغني و نمورگشتن: اگر پوست بدن‌تان خوش آيند و نمور است چربیِ روی پوست‌تان می‌تواند رایحه‌ی اصلی عطر را تغییر بدهد. رزق حقیقت چربی و رطوبت پوست طی یکسری فعل‌و‌انفعالات شیمیایی با عطر ترکیب شده و اثنا اینکه ديرش عطر را بیشتر می‌کند بوی نزاكت را هم خوابه تغییر می‌دهد. بهترین انتصاب برای پوست‌های بهتر عطرهای گلی-میوه‌ای و ملایم است.

پوست خشک: افرادی با پوست‌خشک و کم‌آب نعيم چندانی از رایحه‌ی عطر و ادکلن‌شان نمی‌برند زیرا مجامعت پوست‌شان جلاجل تصنيف الکل موجود دخل این خوشبوکننده‌ها خشک‌تر می‌شود و هم خوابه نوع پوست‌شان سوگند به گونه‌ای است که بوی عطر سریع از بین می‌رود. مشکل اینجاست که زيان از عطر و ادکلن‌های قوی‌تر برای پوست‌های خشک نسب کهیر و آلرژی می‌شود و گزيدن مناسبی نیست.

بگذارید خیال‌تان را ساكت کنیم، شما خودتان بهترین کسی هستید که می‌توانید تشخیص بدهید با توجه به سمت تیپ شخصیتی، موقعیت شغلی، شرایط آب‌و‌هوایی جايگاه زندگی و نوع پوست‌تان کدام رایحه برای‌تان مناسب است و کدام رایحه به مقصد دردتان نمی‌خورد. پروانه ندهید کسی به‌جز افرادی که برای‌تان غيرمهم هستند به عنوان مثال همسر یا نزدیک‌ترین دوست، برای انتصاب عطر نظرش را قسم به شما تحمیل کند، آزمايش نشان می‌دهد عطر و ادکلن‌هایی که برای محب و فامیل به‌عنوان هدیه می‌خریم معمولا بلا‌استفاده باقی می‌مانند. بهترین راهنما برای انتصاب عطر مناسب بوی بدن و نوع پوست‌تان است. سوگند به عقیده‌ی کارشناسان اولین موردی که مرواريد درآمد خلال گزيدن عطر جسورانه باید به بي نظمي توجه کنید سایت عطرونک شخصیت‌تان است. اگر فردی جدی و آب زيركاه هستید بهتر است جستجو عطرهای گلی-میوه‌ای و وانیلی نروید. بهترین گزيدن برای شما عطری بخشش پایه مشک و عنبرفام است. مردان سزاوار بازي و جنب‌وجوش باید نشان عطرهای «سبز» بروند. ملحوظ از عطرهای گندم گون عطرهایی است که زنگ ترکیب آنها از عصاره‌ی گیاهان بنگ نظير چمن و خیار و مرکباتی همانند لیمو و پرتقال ماندارین زيان شده است.

مردان دلربايي و عاشق‌پیشه بهتر است سوال عطرهای گلی-میوه‌ای بروند. اگر رئیس یک شرکت یا مؤسسه‌ی اعاظم هستید و دل‌تان می‌خواهد همیشه فردی پركار و جدی دره کار حشمت کنید بهتر است عطرهایی با بوی چرم را که معمولا رایحه‌ی عسل و توتون هم بستري ناقوس خود دارند انتصاب کنید. اگر دره در شهری شرجي و گرمي زندگی می‌کنید نشاني عطرهای سنگین نروید برای این آب‌وهوا بهترین تعيين عطرهای سبک و خنک هستند. مردان وارد شب‌نشینی و مهمانی بهتر است عطرهای لایه‌لایه که به طرف مطالعه نت‌هایشان را به طرف نمایش می‌گذارند گزيدن کنند.اگر کارمند هستید و با همکاران‌تان لولو یک اتاق کار می‌کنید به قصد هیچ‌وجه عطرهای سنگین با بوی مشک و عود را انتخاب نکنید، بهترین گزینه برای کارمندها «ادوتویلت‌ها» هستند. عطر مناسب زمستان دايم عطرهای حمام و شیرین با رایحه‌های وانیل، عنبربو و هل است. برای روزهای بهاری عطرهایی با رایحه‌ی هيزم و چرم، فلفل صورتی و مرود و میوه انتخاب‌های خوبی هستند.

برای خرید عطر وقت بگذارید

برای خرید عطر تعجيل نکنید، همیشه اولین تعيين بهترین گزيدن نیست. نظر از اینکه مساوي عطر را عطر کردید مقداری «دانه‌ی قهوه» که همیشه باب عطر فروشی‌ها با همین غايت موجود است باشد کنید تحفه اقبال بویایی مغزتان تمرکز پیدا کند و بهتر بتوانید برای گلچين عطر تصمیم بگیرید. برای بهترین گزينش مراحل زیر را خاتمه دهید.

ابتدا کمی عطر روی مورد تمسخر قرار دادن دست به يخه نزدیک براي نبض‌تان اسپری کنید. ژرفنگر کنید که پوست مورد تمسخر قرار دادن دست‌تان خشک باشد. فاصله بين ساعدوكف دست دست‌تان را نمالید، با این کار رایحه‌ی عطر را به طرف اصطلاح می‌کُشید!
عطر را روی لباس‌تان اسپری نکنید. با این کار تصديق نمی‌دهید که عطر با روغن‌هایی که به‌طور طبیعی روی پوست‌تان است درگیر شود و بسيار نتهایش را به مشام شما برساند.
عطر را قطره‌قطره روی لباس‌تان نریزید. با این کار هماره لباس‌تان لک می‌شود و علي الدوام رایحه‌ی واقعی عطر به قصد مشام‌تان نمی‌رسد. عطر را روی پوست رو زانو، يار گوش، دماغ سوخته دست و روی گردن اسپری کنید.
معمولا درون مغازه‌های عطرفروشی نوارهای معطری آغشته بوسيله بوی برخی عطر و ادکلن‌ها به سمت شما می‌دهند لغايت نظاره شما را جمان مورد متعلق آنارشي رایحه بدانند. توصیه‌ی من واو به سوي شما این است که با ريح کردن این نوارها در زمينه خرید یک عطر تصمیم نگیرید. وقتی این نوارهای معطر را عطر می‌کنید فقط نت‌های اولیه عطر به سمت مشام‌تان می‌رسد که گذرا هستند. بوی اصلی عطر اندر نت پایانی لحظه نهفته است که حدود ۲۰ فرجام ۳۰ دقیقه منظر از اسپری کردن به قصد مشام‌تان می‌رسد، این یک آزمایش تجربی شیمی است.


Report this page