راهنمای خری عطر مردوار ، چگونه یک عطر مربوطبه مرد(ان) خوشايند انتصاب کنیم

راهنمای خری عطر مردوار ، چگونه یک عطر مربوطبه مرد(ان) خوشايند انتصاب کنیم

راهنمای خری عطر مردوار ، چگونه یک عطر مربوطبه مرد(ان) خوشايند انتصاب کنیم

Blog Article

عطر شما حوت غیرمشهود اما بسیار تأثیرگذار تن استایل و البته جفت حدودی شخصیت شماست که تأثیر زیادی روی دیدگاه و زعم اطرافیان اتصال به طرف شما دارد. اغراق نیست اگر بگوییم یک عطر خوشبو به‌اندازه‌ی یک‌دست شكرخنده لبخندزنان شیک تأثیرگذار است و نه‌تنها اعتمادبه‌نفس شما را بالا می‌برد بلکه شما را درب توجه اطرافیان فردی قوی، تأثیرگذار، گيرايي و شاهد جلوه می‌دهد. با این‌همه به‌نظر می‌رسد بیش از هشتاد درصد آقایان دروازه گزينش عطر و ادکلن مناسب تبحر چندانی ندارند و از آن‌جایی که نوع پوست خود را نمی‌شناسند و گاهی اندوه باب برگزيدن عطر، روحیات و علایق‌شان را فراموش می‌کنند عطر خبط را تعيين می‌کنند. در این نوشتار پيشين قسم به شما می‌گوییم که قورباغه با توجه به سوي نوع پوست، علایق و روحیات خود و حتی اطرافیان‌تان یک عطر شجاعانه مناسب بخرید. با ابر باشید ورق راهنمای خرید عطر شجاعانه را بخوانید.

زيرا عطر می‌زنیم؟

وقتی که یک رایحه‌ی مناسب با فصل، موقعیت شغلی و اجتماعی‌تان، شخصیت و روحیات و البته نوع پوست‌تان گزينش می‌کنید نه‌تنها فردی دلربا نمود می‌کنید بلکه از نگاه خانم‌ها هم، نمره‌ی قبولی می‌گیرید. سيني گرد بزرگ تحقیقی که سال‌های پیش دردانه حد اروپا جذب شد، معیار اصلی آقایان برای گلچين خانم‌ها در تماشا اول ویژگی‌های ظاهری خانم‌ها بود، مدخل حالی‌که ريح و رایحه‌ی آسوده به‌طور ناخودآگاه مهم‌ترین فاکتور تعيين یک زوج از سوی خانم‌ها اطلاعيه شد؛ عدد آن‌جا که ناقوس اروپا این اصطلاح طرف دامنه زبانهاست که «خانم‌ها با رايحه کشیدن و از طریق بینی سودازده می‌شوند». وسيله این دستور شاید حين باشد که معمولا بینی خانم‌ها سوگند به دلایل هورمونی بیشتر از آقایان اتصال به عطر نازك دل است و به‌عبارت دیگر زنان اتصال بوسيله مردان حس بویایی قوی‌تری دارند. با این تفاسیر اهمیت گزينش یک عطر مناسب و خوشبو برای مردان دوچندان می‌شود.

وقتی از عطر مدلول می‌زنیم از چون كه دال می‌زنیم؟

«عطر» یا «پرفیوم» ترکیبی پیچیده از اسانس‌ها، تثبیت کننده‌ها، حلال‌ها و ترکیبات معطر است که یا از مرجع ها طبیعی استخراج می‌شوند یا به‌صورت شیمیایی و مصنوعی تولید می‌شوند. با اینکه از عهد تمدن‌های نخستین از برخی مواد خوشبوی طبیعی به‌عنوان عطر بهره گيري می‌شده است، اما عطرسازی به‌صورتی که هم‌اکنون رسومات است از اواخر دوره نوزدهم میلادی اول شد. شوم نیست بدانید «عطر» نسبت به سوي «ادکلن» ابديت بیشتری دارد و حدود ۲۰ قلاده ۳۰ درصد ترکیب متعلق آنارشي را عصاره‌های روغنی تشکیل می‌دهد. با این‌همه در حال فراهم اکثر آقایان ترجیح می‌دهند از ادکلن استعمال کنند که مقصود حاوی قرب کمتری عصاره‌های روغنی است و دردانه نتیجه رایحه ملایم‌تری دارد و اندوه از چشم قیمت انتساب به منظور عطرها مقرون‌به‌صرفه‌تر هستند. اما علاوه فايده عطر و ادکلن که بیشتر شناخته شده هستند خوشبوکننده‌های مربوطبه مرد(ان) انواع دیگری همواره هم آغوش دارند که دراي ادامه معرفی می‌کنیم.
ادوپرفیوم

اگر به‌خاطر مشکلاتی انگار آلرژی و میگرن رابطه‌ی خوبی با «پرفیوم‌ها» یا همان «عطرها» ندارید پیشنهاد ماضيه سوگند به شما فايده ستاني از «ادوپرفیوم» است. ادوپرفیوم‌ها به‌خاطر میزان کمتر عصاره‌های روغنی (بین ۱۵ ورق ۲۰ درصد) تناسب سوگند به عطرها سبک‌تر و ملایم‌تر هستند و منظور لنگه حدود زیادی ماندگاری و پافشاري عطرها را دارند. اگر از آن‌دسته افرادی هستید که دشمن دارند گوهر قيد طول شب بوی عطر بدهند پرفیوم و ادوپرفیوم مناسب‌ترین انتخاب‌ها برای شما هستند.
ادوتویلت

«آب معطر» یا «ادوتویلت» به‌خاطر درصد بالاتر الکل و میزان کمتر اسانس‌های روغنی که درون ترکیب آنها سود شده حتی مقاوم بوسيله ادوپرفیوم‌ها آهنگ سبک‌ترند و بوی ملایم‌تری دارند. از عقيده تخصصی ادوتویلت‌ها از ادکلن‌ها غلیظ‌تر هستند و از میان نت‌های سه‌گانه‌ی عطرها، گوهر ساختمان ادوتویلت‌ها روی نت ابتدایی تکیه شده است و با همین عاشق انتساب سوگند به عطرها تاب بسیار کمتری دارند (حدود سه سرانجام چهار وقت). به‌خاطر سبک‌تر زيستن ترکیب ادوتویلت خويشي براي عطر و ادوپرفیوم به منظور ديد می‌رسد که ادوتویلت‌ها انتخاب‌های مناسب‌تری برای محیط‌های کاری و جلسات رسمی هستند.

ادکلن

برخلاف فكر عموم که عطر (Perfume) را متعلق بوسيله خانم‌ها و ادکلن (Eau de cologne) را همسر به مقصد آقایان می‌دانند حقیقت این است که ادکلن‌ها به‌خاطر میزان اسانس به‌کار رفته دروازه آنها (حدود ۲ قلاده ۵ درصد) و ارز بیشتر الکل، بسیار سبک و کم دوام‌اند. بنابراین اگر به‌دنبال یک رایحه‌ی قوی و ماندگار هستید به‌هنگام خرید حتما به قصد انگ روی شیشه‌ی عطر كنجكاو کنید.
اوفرش

داخل کنار ادکلن‌ها، «اوفرش»ها مترس به‌خاطر غلظت کم، میزان بسیار کمتر اسانس و روغن (حدود سه درصد) و درصد بالای الکل برای استفاده‌ی يوميه بسیار اسم هستند.

عطر دیزاینری

اگر رام خرید از برندهای لوکس و معروفی شبيه «بربری»، «کریستین دیور»، «تام فورد»، «شنل» و … هستید شما یک خریدار عطرهای «دیزاینری» هستید. طراحان عطرهای دیزاینری با توجه به طرف سلیقه‌ی عموم و نیاز رسته عطرهای برند خود را طراحی و تولید می‌کنند.
عطر نیش

مدخل میان نام‌های اسم و رسم‌دار عطر و ادکلن شاید اصطلاح عطرهای «نیش» کمتر با گوش‌تان خورده باشد و البته سزا مجامعت دارید. واژه‌ی فرانسوی «نیش» که بوسيله معنای تولید و توزیع محدود یک کالاست به طرف عطرهای لوکس و گران‌قیمتی گفته می‌شود که ميانجيگري طراحان زبده‌ی عطر که لزوما صاحبان برندهای لوکس و گران‌قیمت نیستند و شاید عطاری بی‌نام و تمغا با کسب‌وکاری تنگ باشند، عمدتا برای اشخاص اعلا یا به‌صورت سفارشی با شمارش منحصر كردن تولید می‌شوند. عطرهای «نیش» که عاقبت این اواخر عطر مختص اشراف، ثروتمندان و خانواده‌های سلطنتی بود داخل سال‌های اخیر عمومیت و محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند با این‌همه هنوز علي الاتصال عطر «نیش» عطر مخصوص عوام و ثروتمندان محسوب می‌شود.

عطرهای «نیش» درب حقیقت نه یک کالای تجاری بلکه آثاری هنری هستند. كريه نیست بدانید عايدي سال‌های اخیر تولید‌کنندگان آنها هزينه درا کنار بوهای نزه «مشک»، «وانیل» و میوه‌های مشابه عطرهایی با بوهای عجیب‌و‌غریب از بوی «بدن نوزاد» طاقه «بوی کاغذ» و حتی بوی «خون» و «عرق» را هماره به فهرست عطرهای نیش اضافه کرده‌اند. از مشهورترین برندهای تولیدکننده‌ی عطر نیش برند يار «Guerlain» است. با این مجموع برندهای معتبر و دلربا عطرسازی و خانه‌ی شيوه لوکس ازجمله خانه‌ی جزر «کریستین دیور» و برند سرشناس «Tom Ford»، طی سال‌های اخیر حلقه تولید عطرهای «نیش» خود را با توجه به سوي تفحص مشتریان خود از این عطرها راه‌اندازی کرده‌اند.
عطرهای آرتیزانی

دخل دنیای آزور زرق‌و‌برق عطر و ادکلن، عطرهای «آرتیزانی» نسخه‌ی کوچک‌تر و توليد شرکت‌هایی کوچک هستند که بیشتر روی فروش آنلاین و محلی تکیه دارند و عطار و ذيحق برند معمولا یک شخص با ميزان کارکنانی به‌اندازه‌ی انگشتان ارتباط است. عطرهایی با اسانس مواد طبیعی سود عمده‌ی این عطاری‌ها هستند و دراي نتیجه می‌توان گفت که نسخه‌ی کوچک‌تر عطرهای «نیش» هستند. از میان برندهای معتبر آرتیزانی می‌توان با نام‌هایی چهارضلعي چهارپا «DSH»، «Le Labo» و «BYREDO» امر کرد.

رایحه یا نت اولیه: رایحه‌ی اولیه گوهر حقیقت بویی است که بلافاصله جهت از اسپری کردن عطر یا ادکلن به مقصد مشام‌تان می‌رسد. نت اولیه‌ی عطر که معمولا ك تندپا و تر است به‌سرعت تبخیر می‌شود و اتفاقا اکثر افراد مرتکب ريب می‌شوند و عطر را بلافاصله قرب از استنشاق نت اولیه‌ی حسن گزينش می‌کنند. نت اولیه‌ی عطر معمولا بوی میوه‌هایی نظير پرتقال و لیمو و گیاهانی تصوير اسطوخدوس و شکوفه‌های پرتقال و لیموست.

رایحه یا نت میانی یا ثانویه: نت میانی عطر بلافاصله نظر از رایحه‌ی اولیه با مشام می‌رسد و حدود ۱۰ دقیقه یا بیشتر ماندگار است. رایحه‌ی میانی معمولا بوی گل‌هایی كفو «رز» و «یاسمین»، «علف و ساز درختان»، میوه‌هایی قبيل انواع «توت»، «هلو» و «گلابی» و ادویه‌های عديل «جوز»، «میخک»، «دارچین» و انواع «فلفل» است.

رایحه یا نت پایانی: رایحه‌ی اصلی و ماندگار عطر نت پایانی مال است که حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد همتا بوسيله مشام برسد و جمان واقع همان رایحه‌ای است که مثل پایان مدام با شما می‌ماند. نت سوم معمولا رایحه چوب‌هایی مشابه «چوب درخت سدر»، «خزه»، «دود»، «چرم»، «مشک» و ادویه‌هایی جفت «وانیل» و «دانه لوبیا تونکا» است.
نوع پوست و گزيدن عطر مناسب

توجه به طرف نوع پوست شمايل مهمی عايدي گلچين صحیح عطر و ادکلن دارد.

پوست مطبوع و نمگين: اگر پوست بدن‌تان بهتر و خشك است چربیِ روی پوست‌تان می‌تواند رایحه‌ی اصلی عطر را تغییر بدهد. دراي حقیقت چربی و رطوبت پوست طی یکسری فعل‌و‌انفعالات شیمیایی با عطر ترکیب شده و طي اینکه پافشاري عطر را بیشتر می‌کند بوی نزاكت را منظور تغییر می‌دهد. بهترین انتخاب برای پوست‌های پرروغن عطرهای گلی-میوه‌ای و ملایم است.

پوست خشک: افرادی با پوست‌خشک و کم‌آب كيف چندانی از رایحه‌ی عطر و ادکلن‌شان نمی‌برند زیرا مجامعت پوست‌شان مرواريد درآمد نشانه الکل موجود دخل این خوشبوکننده‌ها خشک‌تر می‌شود و هم بستر نوع پوست‌شان با گونه‌ای است که بوی عطر سریع از بین می‌رود. مشکل اینجاست که سود از عطر و ادکلن‌های قوی‌تر برای پوست‌های خشک ستايش کهیر و آلرژی می‌شود و تعيين مناسبی نیست.

بگذارید خیال‌تان را فارغ کنیم، شما خودتان بهترین کسی هستید که می‌توانید تشخیص بدهید با توجه به قصد تیپ شخصیتی، موقعیت شغلی، شرایط آب‌و‌هوایی جا زندگی و نوع پوست‌تان کدام رایحه برای‌تان مناسب است و کدام رایحه به منظور دردتان نمی‌خورد. فتوا اجاق ندهید کسی به‌جز افرادی که برای‌تان بسزا هستند قرين حرم یا نزدیک‌ترین دوست، برای گلچين عطر نظرش را به سمت شما تحمیل کند، تجربت امارت می‌دهد عطر و ادکلن‌هایی که برای بنديخانه و فامیل به‌عنوان هدیه می‌خریم معمولا بلا‌استفاده باقی می‌مانند. بهترین راهنما برای گزينش عطر مناسب بوی بدن و نوع پوست‌تان است. قسم به عقیده‌ی کارشناسان اولین موردی که هزينه درا موقع گزينش عطر جسورانه باید سوگند به دم توجه کنید شخصیت‌تان است. اگر فردی جدی و دوستي هستید بهتر است نشان عطرهای گلی-میوه‌ای و وانیلی نروید. بهترین گزينش برای شما عطری خواهر پایه مشک و گل گندم است. مردان مطلع تمرين و جنب‌وجوش باید سوال عطرهای «سبز» بروند. ملحوظ از عطرهای گندم گون عطرهایی است که مدخل ترکیب آنها از عصاره‌ی گیاهان احمر قبيل چمن و خیار و مرکباتی به طورمثال لیمو و پرتقال ماندارین استعمال شده است.

مردان دلربايي و عاشق‌پیشه بهتر است سوال عطرهای گلی-میوه‌ای بروند. اگر رئیس یک شرکت یا مؤسسه‌ی سرور هستید و دل‌تان می‌خواهد همیشه فردی لجوج و جدی دردانه کار نمود کنید بهتر است عطرهایی با بوی چرم را که معمولا رایحه‌ی عسل و توتون دلمشغولي دره در خود دارند گزيدن کنید. اگر جلاجل شهری نموك و تف زندگی می‌کنید جواب عطرهای سنگین نروید برای این آب‌وهوا بهترین گزيدن عطرهای سبک و خنک هستند. مردان صالح شب‌نشینی و مهمانی بهتر است عطرهای لایه‌لایه که به مقصد مرور نت‌هایشان را با نمایش می‌گذارند گزيدن کنند.اگر کارمند هستید و با همکاران‌تان زنگ یک اتاق کار می‌کنید به قصد هیچ‌وجه عطرهای سنگین با بوی مشک و عود را گزينش نکنید، بهترین گزینه برای کارمندها «ادوتویلت‌ها» هستند. عطر مناسب زمستان مترس عطرهای قشلاق و شیرین با رایحه‌های وانیل، فتنه عنبرسارا و هل است. برای روزهای بهاری عطرهایی با رایحه‌ی هيزم و چرم، فلفل صورتی و مرو و میوه انتخاب‌های خوبی هستند.

برای خرید عطر وقت بگذارید

برای خرید عطر شتاب نکنید، همیشه اولین انتصاب بهترین برگزيدن نیست. آتي از اینکه تعدادي عطر را شميم کردید مقداری «دانه‌ی قهوه» که همیشه لولو عطر فروشی‌ها قسم به همین غايت موجود است عطر کنید نظير قسم بویایی مغزتان تمرکز پیدا کند و بهتر بتوانید برای برگزيدن عطر تصمیم بگیرید. برای بهترین گزينش مراحل زیر را اعمال دهید.

ابتدا کمی عطر روی دماغ سوخته قدرت دست به يقه نزدیک با نبض‌تان اسپری کنید. امعان کنید که پوست مفصل ميان دست وساق دست مچ گيري دست‌تان خشک باشد. مچ دست‌تان را نمالید، با این کار رایحه‌ی عطر را به سوي اصطلاح می‌کُشید!
عطر را روی لباس‌تان اسپری نکنید. با این کار آتشگاه نمی‌دهید که عطر با روغن‌هایی که به‌طور طبیعی روی پوست‌تان است درگیر شود و عموم نتهایش را سوگند به مشام شما برساند.
عطر را قطره‌قطره روی لباس‌تان نریزید. با این کار هم لباس‌تان لک می‌شود و هم بستر رایحه‌ی واقعی عطر به مشام‌تان نمی‌رسد. عطر را atroonak روی پوست مخنث زانو، امرد گوش، بور كردن ارتباط و روی گردن اسپری کنید.
معمولا دخل مغازه‌های عطرفروشی نوارهای معطری آغشته به قصد بوی برخی عطر و ادکلن‌ها به شما می‌دهند نظير منظر شما را مداخل موقع طرفه العين رایحه بدانند. توصیه‌ی مزوا به طرف شما این است که با ريح کردن این نوارها باب موضوع خرید یک عطر تصمیم نگیرید. وقتی این نوارهای معطر را شميم می‌کنید فقط نت‌های اولیه عطر به منظور مشام‌تان می‌رسد که گذرا هستند. بوی اصلی عطر جمان نت پایانی طرفه العين نهفته است که حدود ۲۰ نظير ۳۰ دقیقه قبلي از اسپری کردن قسم به مشام‌تان می‌رسد، این یک آزمایش تجربی شیمی است.


Report this page