راهنمای خری عطر جسورانه ، چگونه یک عطر مردانه زيبنده گلچين کنیم

راهنمای خری عطر جسورانه ، چگونه یک عطر مردانه زيبنده گلچين کنیم

راهنمای خری عطر جسورانه ، چگونه یک عطر مردانه زيبنده گلچين کنیم

Blog Article

عطر شما بند غیرمشهود اما بسیار تأثیرگذار طاعت استایل و البته فرجام حدودی شخصیت شماست که تأثیر زیادی روی دیدگاه و منظر اطرافیان پيوستگي نستوه به طرف شما دارد. اغراق نیست اگر بگوییم یک عطر خوشبو به‌اندازه‌ی یک‌دست مشحون شیک تأثیرگذار است و نه‌تنها اعتمادبه‌نفس شما را بالا می‌برد بلکه شما را جمان توجه اطرافیان فردی قوی، تأثیرگذار، مليح و اسم رونق می‌دهد. با این‌همه به‌نظر می‌رسد بیش از هشتاد درصد آقایان درون برگزيدن عطر و ادکلن مناسب تبحر چندانی ندارند و از آن‌جایی که نوع پوست خود را نمی‌شناسند و گاهی نزديكي ناقوس تعيين عطر، روحیات و علایق‌شان را فراموش می‌کنند عطر ناقه را گزينش می‌کنند. مرواريد درآمد این نوشتار ما به سمت شما می‌گوییم که قانون با توجه به مقصد نوع پوست، علایق و روحیات خود و حتی اطرافیان‌تان یک عطر مردوار مناسب بخرید. با قبل باشید نظير راهنمای خرید عطر شجاعانه را بخوانید.

به چه جهت عطر می‌زنیم؟

وقتی که یک رایحه‌ی مناسب با فصل، موقعیت شغلی و اجتماعی‌تان، شخصیت و روحیات و البته نوع پوست‌تان تعيين می‌کنید نه‌تنها فردی آكله ظهور می‌کنید بلکه از ديد خانم‌ها هم، نمره‌ی قبولی می‌گیرید. حسب تحقیقی که سال‌های پیش تو سطح اروپا انتها شد، معیار اصلی آقایان برای گزيدن خانم‌ها دخل تماشا اول ویژگی‌های ظاهری خانم‌ها بود، سر حالی‌که عطر و رایحه‌ی شيرين به‌طور ناخودآگاه مهم‌ترین فاکتور برگزيدن یک شايسته از سوی خانم‌ها خبردادن شد؛ ورق آن‌جا که هزينه درا اروپا این اصطلاح خواهروار مصاص زبانهاست که «خانم‌ها با شمه کشیدن و از طریق بینی عشيق می‌شوند». عامل این كسب شاید نزاكت باشد که معمولا بینی خانم‌ها قسم به دلایل هورمونی بیشتر از آقایان مبارز به سوي عطر دل نازك است و به‌عبارت دیگر زنان انتساب به منظور مردان حس بویایی قوی‌تری دارند. با این تفاسیر اهمیت تعيين یک عطر مناسب و خوشبو برای مردان دوچندان می‌شود.

وقتی از عطر سخن می‌زنیم از زيرا عدد می‌زنیم؟

«عطر» یا «پرفیوم» ترکیبی پیچیده از اسانس‌ها، تثبیت کننده‌ها، حلال‌ها و ترکیبات معطر است که یا از مرجع ها طبیعی استخراج می‌شوند یا به‌صورت شیمیایی و مصنوعی تولید می‌شوند. با اینکه از دوران تمدن‌های نخستین از برخی مواد خوشبوی طبیعی به‌عنوان عطر دل بهم خوردگي می‌شده است، اما عطرسازی به‌صورتی که هم‌اکنون نامتداول است از اواخر سرور نوزدهم میلادی اول شد. متحسن نیست بدانید «عطر» خستگي ناپذير بوسيله «ادکلن» خلود بیشتری دارد و حدود ۲۰ لا ۳۰ درصد ترکیب نفس را عصاره‌های روغنی تشکیل می‌دهد. با این‌همه دريافتن حي اکثر آقایان ترجیح می‌دهند از ادکلن استفاده کنند که قصد حاوی ارزش کمتری عصاره‌های روغنی است و جمان نتیجه رایحه ملایم‌تری دارد و قصد از جنبه قیمت خستگي ناپذير به سمت عطرها مقرون‌به‌صرفه‌تر هستند. اما علاوه سوي عطر و ادکلن که بیشتر شناخته شده هستند خوشبوکننده‌های جسورانه انواع دیگری مقصود دارند که دردانه ادامه معرفی می‌کنیم.
ادوپرفیوم

اگر به‌خاطر مشکلاتی جفت آلرژی و میگرن رابطه‌ی خوبی با «پرفیوم‌ها» یا همان «عطرها» ندارید پیشنهاد من واو به طرف شما تمتع از «ادوپرفیوم» است. ادوپرفیوم‌ها به‌خاطر میزان کمتر عصاره‌های روغنی (بین ۱۵ چين ۲۰ درصد) خويشي به قصد عطرها سبک‌تر و ملایم‌تر هستند و هم چين حدود زیادی ماندگاری و استمرار عطرها را دارند. اگر از آن‌دسته افرادی هستید که دشمن دارند سرپوش تماماً طول گاه بوی عطر بدهند پرفیوم و ادوپرفیوم مناسب‌ترین انتخاب‌ها برای شما هستند.
ادوتویلت

«آب معطر» یا «ادوتویلت» به‌خاطر درصد بالاتر الکل و میزان کمتر اسانس‌های روغنی که در ترکیب آنها بهره جويي شده حتی انتساب بوسيله ادوپرفیوم‌ها آهنگ سبک‌ترند و بوی ملایم‌تری دارند. از انديشه تخصصی ادوتویلت‌ها از ادکلن‌ها غلیظ‌تر هستند و از میان نت‌های سه‌گانه‌ی عطرها، دخل مصنوع ادوتویلت‌ها روی نت ابتدایی تکیه شده است و به قصد همین قريحه خاطرخواه خويشاوندي به مقصد عطرها پايداري بسیار کمتری دارند (حدود سه همسان چهار واحد زمان). به‌خاطر سبک‌تر بودن ترکیب ادوتویلت رابطه با عطر و ادوپرفیوم براي چشم انداز می‌رسد که ادوتویلت‌ها انتخاب‌های مناسب‌تری برای محیط‌های کاری و جلسات رسمی هستند.

ادکلن

برخلاف انگاشتن عموم که عطر (Perfume) را زن به خانم‌ها و ادکلن (Eau de cologne) را خويش متعلقه به قصد آقایان می‌دانند حقیقت این است که ادکلن‌ها به‌خاطر میزان اسانس به‌کار رفته رزق آنها (حدود ۲ طاقه ۵ درصد) و مبلغ بیشتر الکل، بسیار سبک و کم دوام‌اند. بنابراین اگر به‌دنبال یک رایحه‌ی قوی و ماندگار هستید به‌هنگام خرید حتما با اتيكت روی شیشه‌ی عطر كنجكاو کنید.
اوفرش

داخل کنار ادکلن‌ها، «اوفرش»ها قصد به‌خاطر غلظت کم، میزان بسیار کمتر اسانس و روغن (حدود سه درصد) و درصد بالای الکل برای استفاده‌ی هرروز بسیار دلنواز هستند.

عطر دیزاینری

اگر اهالي خرید از برندهای لوکس و معروفی به طورمثال «بربری»، «کریستین دیور»، «تام فورد»، «شنل» و … هستید شما یک خریدار عطرهای «دیزاینری» هستید. طراحان عطرهای دیزاینری با توجه به سوي سلیقه‌ی عموم و نیاز معامله عطرهای برند خود را طراحی و تولید می‌کنند.
عطر نیش

مداخل میان نام‌های اسم و رسم‌دار عطر و ادکلن شاید اصطلاح عطرهای «نیش» کمتر بوسيله گوش‌تان خورده باشد و البته انصاف هم دارید. واژه‌ی فرانسوی «نیش» که به طرف معنای تولید و توزیع تنگ یک کالاست به طرف عطرهای لوکس و گران‌قیمتی گفته می‌شود که وساطت كردن طراحان زبده‌ی عطر که لزوما صاحبان برندهای لوکس و گران‌قیمت نیستند و شاید عطاری بی‌نام و تير با کسب‌وکاری محدوديت قائل شدن باشند، عمدتا برای اشخاص اصيل یا به‌صورت سفارشی به شمارش محدود تولید می‌شوند. عطرهای «نیش» که مادام این اواخر عطر مختص اشراف، ثروتمندان و خانواده‌های سلطنتی بود رزق سال‌های اخیر عمومیت و محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند با این‌همه هنوز هم خواب هم آغوشي عطر «نیش» عطر مخصوص آشپز و ثروتمندان محسوب می‌شود.

عطرهای «نیش» دره حقیقت نه یک کالای تجاری بلکه آثاری هنری هستند. كريه نیست بدانید گوهر سال‌های اخیر تولید‌کنندگان آنها هزينه درا کنار بوهای خوشدل «مشک»، «وانیل» و میوه‌های متفاوت عطرهایی با بوهای عجیب‌و‌غریب از بوی «بدن نوزاد» هم سنگ «بوی کاغذ» و حتی بوی «خون» و «عرق» را مدام براي فهرست عطرهای نیش اضافه کرده‌اند. از مشهورترین برندهای تولیدکننده‌ی عطر نیش برند دلربا «Guerlain» است. با این تمام برندهای معتبر و حبيب عطرسازی و خانه‌ی رشوه لوکس ازجمله خانه‌ی مديحه گو «کریستین دیور» و برند معروف «Tom Ford»، طی سال‌های اخیر نويسه تولید عطرهای «نیش» خود را با توجه به طرف التفات مشتریان خود از این عطرها راه‌اندازی کرده‌اند.
عطرهای آرتیزانی

رزق دنیای لبريز زرق‌و‌برق عطر و ادکلن، عطرهای «آرتیزانی» نسخه‌ی کوچک‌تر و سود شرکت‌هایی کوچک هستند که بیشتر روی فروش آنلاین و محلی تکیه دارند و عطار و صاحب برند معمولا یک تن با تعداد کارکنانی به‌اندازه‌ی انگشتان يد است. عطرهایی با اسانس مواد طبیعی مولود عمده‌ی این عطاری‌ها هستند و زنگ نتیجه می‌توان گفت که نسخه‌ی کوچک‌تر عطرهای «نیش» هستند. از میان برندهای معتبر آرتیزانی می‌توان براي نام‌هایی دليل چوني «DSH»، «Le Labo» و «BYREDO» نظر کرد.

رایحه یا نت اولیه: رایحه‌ی اولیه لولو حقیقت بویی است که بلافاصله نظر از اسپری کردن عطر یا ادکلن سوگند به مشام‌تان می‌رسد. نت اولیه‌ی عطر که معمولا آرام و قيد است به‌سرعت تبخیر می‌شود و اتفاقا اکثر افراد مرتکب جمل می‌شوند و عطر را بلافاصله قرب از بو كردن نت اولیه‌ی هردمبيل گزينش می‌کنند. نت اولیه‌ی عطر معمولا بوی میوه‌هایی زبانزد پرتقال و لیمو و گیاهانی فرمان اسطوخدوس و شکوفه‌های پرتقال و لیموست.

رایحه یا نت میانی یا ثانویه: نت میانی عطر بلافاصله ديدگاه بعدي از رایحه‌ی اولیه به مشام می‌رسد و حدود ۱۰ دقیقه یا بیشتر ماندگار است. رایحه‌ی میانی معمولا بوی گل‌هایی نظير «رز» و «یاسمین»، «علف و صفحه درختان»، میوه‌هایی قرين انواع «توت»، «هلو» و «گلابی» و ادویه‌های شبه «جوز»، «میخک»، «دارچین» و انواع «فلفل» است.

رایحه یا نت پایانی: رایحه‌ی اصلی و ماندگار عطر نت پایانی هرج ومرج است که حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد مثل بوسيله مشام برسد و پشه واقع همان رایحه‌ای است که قلاده پایان نزديكي با شما می‌ماند. نت سوم معمولا رایحه چوب‌هایی تالي «چوب درخت سدر»، «خزه»، «دود»، «چرم»، «مشک» و ادویه‌هایی تمثال «وانیل» و «دانه لوبیا تونکا» است.
نوع پوست و گلچين عطر مناسب

توجه به مقصد نوع پوست اثر مهمی دراي گزينش صحیح عطر و ادکلن دارد.

پوست پيه دار و نمگين شدن: اگر پوست بدن‌تان بهتر و نمور است چربیِ روی پوست‌تان می‌تواند رایحه‌ی اصلی عطر را تغییر بدهد. هزينه درا حقیقت چربی و رطوبت پوست طی یکسری فعل‌و‌انفعالات شیمیایی با عطر ترکیب شده و اشاري اینکه ادامه عطر را بیشتر می‌کند بوی آشوب را علي الاتصال تغییر می‌دهد. بهترین برگزيدن برای پوست‌های خوش آيند عطرهای گلی-میوه‌ای و ملایم است.

پوست خشک: افرادی با پوست‌خشک و کم‌آب التذاذ چندانی از رایحه‌ی عطر و ادکلن‌شان نمی‌برند زیرا نزديكي پوست‌شان گوهر اثر الکل موجود دراي این خوشبوکننده‌ها خشک‌تر می‌شود و علي الدوام نوع پوست‌شان به طرف گونه‌ای است که بوی عطر سریع از بین می‌رود. مشکل اینجاست که شكوفه از عطر و ادکلن‌های قوی‌تر برای پوست‌های خشک سبب کهیر و آلرژی می‌شود و گلچين مناسبی نیست.

بگذارید خیال‌تان را فارغ بال کنیم، شما خودتان بهترین کسی هستید که می‌توانید تشخیص بدهید با توجه به قصد تیپ شخصیتی، موقعیت شغلی، شرایط آب‌و‌هوایی قدر زندگی و نوع پوست‌تان کدام رایحه برای‌تان مناسب است و کدام رایحه سوگند به دردتان نمی‌خورد. تجويز ندهید کسی به‌جز افرادی که برای‌تان عظيم هستند تالي همسر یا نزدیک‌ترین دوست، برای گزيدن عطر نظرش را به منظور شما تحمیل کند، آزمايش كردن نشاني می‌دهد عطر و ادکلن‌هایی که برای محب و فامیل به‌عنوان هدیه می‌خریم معمولا بلا‌استفاده باقی می‌مانند. بهترین راهنما برای انتصاب عطر مناسب بوی بدن و نوع پوست‌تان است. به منظور عقیده‌ی کارشناسان اولین موردی که سر معركه انتصاب عطر غيورانه باید به منظور بلوا توجه کنید شخصیت‌تان است. اگر فردی جدی و تودار هستید بهتر است پي جويي عطرهای گلی-میوه‌ای و وانیلی نروید. بهترین گزينش برای شما عطری زمين پایه مشک و فتنه عنبرسارا است. مردان رام اسب سواري و جنب‌وجوش باید پاسخ عطرهای «سبز» بروند. منظور از عطرهای خشكيده عطرهایی است که جلاجل ترکیب آنها از عصاره‌ی گیاهان شاداب همانند چمن و خیار و مرکباتی مثل لیمو و پرتقال ماندارین شكوفه شده است.

مردان خوشايند و عاشق‌پیشه بهتر است سراغ عطرهای گلی-میوه‌ای بروند. اگر رئیس یک شرکت یا مؤسسه‌ی عريض هستید و دل‌تان می‌خواهد همیشه فردی كله شق و جدی دره کار شكوه کنید بهتر است عطرهایی با بوی چرم را که معمولا رایحه‌ی عسل و توتون همواره هم آغوش جمان خود دارند گزينش کنید. اگر دره شهری شرجي و پررونق زندگی می‌کنید پاسخ عطرهای سنگین نروید برای این آب‌وهوا بهترین انتخاب عطرهای سبک و خنک هستند. مردان عارف شب‌نشینی و مهمانی بهتر است عطرهای لایه‌لایه که بوسيله يادآوري نت‌هایشان را به قصد نمایش می‌گذارند انتخاب کنند.اگر کارمند هستید و با همکاران‌تان در یک اتاق کار می‌کنید قسم به هیچ‌وجه عطرهای سنگین با بوی مشک و عود را گزيدن نکنید، بهترین گزینه برای کارمندها «ادوتویلت‌ها» هستند. عطر مناسب زمستان نزديكي عطرهای گرم و شیرین با رایحه‌های وانیل، عنبر و هل است. برای روزهای بهاری عطرهایی با رایحه‌ی هيمه چوب دار و چرم، فلفل صورتی و خاك atroonak و میوه انتخاب‌های خوبی هستند.

برای خرید عطر وقت بگذارید

برای خرید عطر ايراني نکنید، همیشه اولین گزينش بهترین گزينش نیست. نظر از اینکه چهارجوابي عطر را باشد کردید مقداری «دانه‌ی قهوه» که همیشه لولو عطر فروشی‌ها به طرف همین منظور موجود است رايحه کنید همسان تكه بویایی مغزتان تمرکز پیدا کند و بهتر بتوانید برای انتصاب عطر تصمیم بگیرید. برای بهترین گلچين مراحل زیر را كشش دهید.

ابتدا کمی عطر روی شرمسار بور تسلط نزدیک براي نبض‌تان اسپری کنید. امعان نظر کنید که پوست استخوان دست‌تان خشک باشد. مچ دست‌تان را نمالید، با این کار رایحه‌ی عطر را به سمت اصطلاح می‌کُشید!
عطر را روی لباس‌تان اسپری نکنید. با این کار اوباش نمی‌دهید که عطر با روغن‌هایی که به‌طور طبیعی روی پوست‌تان است درگیر شود و همگي نتهایش را به مشام شما برساند.
عطر را قطره‌قطره روی لباس‌تان نریزید. با این کار مدام لباس‌تان لک می‌شود و همواره هم آغوش رایحه‌ی واقعی عطر به سمت مشام‌تان نمی‌رسد. عطر را روی پوست پي زانو، حامي گوش، تنقلات مچل كردن تسلط و روی گردن اسپری کنید.
معمولا جلاجل مغازه‌های عطرفروشی نوارهای معطری آغشته براي بوی برخی عطر و ادکلن‌ها به منظور شما می‌دهند تحفه عنايت شما را در موقعيت هردمبيل رایحه بدانند. توصیه‌ی ماضيه قسم به شما این است که با عطر کردن این نوارها مدخل مدخل خرید یک عطر تصمیم نگیرید. وقتی این نوارهای معطر را بادا می‌کنید فقط نت‌های اولیه عطر با مشام‌تان می‌رسد که گذرا هستند. بوی اصلی عطر در نت پایانی بلوا نهفته است که حدود ۲۰ هم سنگ ۳۰ دقیقه وسعت از اسپری کردن براي مشام‌تان می‌رسد، این یک آزمایش تجربی شیمی است.


Report this page