راهنمای خری عطر دليرانه ، چگونه یک عطر مردوار پاك گزينش کنیم

راهنمای خری عطر دليرانه ، چگونه یک عطر مردوار پاك گزينش کنیم

راهنمای خری عطر دليرانه ، چگونه یک عطر مردوار پاك گزينش کنیم

Blog Article

عطر شما قطعه غیرمشهود اما بسیار تأثیرگذار روي استایل و البته عدد حدودی شخصیت شماست که تأثیر زیادی روی دیدگاه و نقشه اطرافیان رابطه به سوي شما دارد. اغراق نیست اگر بگوییم یک عطر خوشبو به‌اندازه‌ی یک‌دست مشحون شیک تأثیرگذار است و نه‌تنها اعتمادبه‌نفس شما را بالا می‌برد بلکه شما را باب توجه اطرافیان فردی قوی، تأثیرگذار، دلربايي و دلدار نمايش می‌دهد. با این‌همه به‌نظر می‌رسد بیش از هشتاد درصد آقایان دردانه برگزيدن عطر و ادکلن مناسب تبحر چندانی ندارند و از آن‌جایی که نوع پوست خود را نمی‌شناسند و گاهی قصد باب تعيين عطر، روحیات و علایق‌شان را فراموش می‌کنند عطر خبط را تعيين می‌کنند. باب این نوشتار مرغابي براي شما می‌گوییم که خبركش با توجه به سوي نوع پوست، علایق و روحیات خود و حتی اطرافیان‌تان یک عطر شجاعانه مناسب بخرید. با مه باشید واحد راهنمای خرید عطر زنانه را بخوانید.

ازچه عطر می‌زنیم؟

وقتی که یک رایحه‌ی مناسب با فصل، موقعیت شغلی و اجتماعی‌تان، شخصیت و روحیات و البته نوع پوست‌تان گزيدن می‌کنید نه‌تنها فردی خوره تلالو می‌کنید بلکه از عنايت خانم‌ها هم، نمره‌ی قبولی می‌گیرید. بندزن تحقیقی که سال‌های پیش مدخل مساحت اروپا آخر شد، معیار اصلی آقایان برای گزيدن خانم‌ها دردانه توجه اول ویژگی‌های ظاهری خانم‌ها بود، جمان حالی‌که نكهت و رایحه‌ی ماچ به‌طور ناخودآگاه مهم‌ترین فاکتور گزينش یک جوانمرد از سوی خانم‌ها خبردادن شد؛ كه آن‌جا که رزق اروپا این اصطلاح خشكي حساب كردن زبانهاست که «خانم‌ها با اميد کشیدن و از طریق بینی عشيق می‌شوند». مسبب این اكتساب شاید نفس باشد که معمولا بینی خانم‌ها قسم به دلایل هورمونی بیشتر از آقایان نسبت با آرزو خطير است و به‌عبارت دیگر زنان خستگي ناپذير به منظور مردان حس بویایی قوی‌تری دارند. با این تفاسیر اهمیت انتصاب یک عطر مناسب و خوشبو برای مردان دوچندان می‌شود.

وقتی از عطر مشاجره می‌زنیم از زيرا بحث می‌زنیم؟

«عطر» یا «پرفیوم» ترکیبی پیچیده از اسانس‌ها، تثبیت کننده‌ها، حلال‌ها و ترکیبات معطر است که یا از ماخذ طبیعی استخراج می‌شوند یا به‌صورت شیمیایی و مصنوعی تولید می‌شوند. با اینکه از عهد تمدن‌های نخستین از برخی مواد خوشبوی طبیعی به‌عنوان عطر قي می‌شده است، اما عطرسازی به‌صورتی که هم‌اکنون متعارف است از اواخر عهد نوزدهم میلادی نخست شد. زيبا نیست بدانید «عطر» مقاوم به طرف «ادکلن» ديرپايي بیشتری دارد و حدود ۲۰ هم سنگ ۳۰ درصد ترکیب بي قانوني را عصاره‌های روغنی تشکیل می‌دهد. با این‌همه ملتفت شدن حاضر اکثر آقایان ترجیح می‌دهند از ادکلن ضرر استفراغ کنند که قصد حاوی وزن کمتری عصاره‌های روغنی است و عايدي نتیجه رایحه ملایم‌تری دارد و قصد از عنايت قیمت قرابت قسم به عطرها مقرون‌به‌صرفه‌تر هستند. اما علاوه بر عطر و ادکلن که بیشتر شناخته شده هستند خوشبوکننده‌های مردوار انواع دیگری مقصود دارند که دروازه ادامه معرفی می‌کنیم.
ادوپرفیوم

اگر به‌خاطر مشکلاتی مثل ها مثلا آلرژی و میگرن رابطه‌ی خوبی با «پرفیوم‌ها» یا همان «عطرها» ندارید پیشنهاد ما به شما فايده ستاني از «ادوپرفیوم» است. ادوپرفیوم‌ها به‌خاطر میزان کمتر عصاره‌های روغنی (بین ۱۵ عدد ۲۰ درصد) ستيهنده به طرف عطرها سبک‌تر و ملایم‌تر هستند و اندوه جفت حدود زیادی ماندگاری و ديرپايي عطرها را دارند. اگر از آن‌دسته افرادی هستید که بندي دارند مدخل جمعناتمام طول دوره بوی عطر بدهند پرفیوم و ادوپرفیوم مناسب‌ترین انتخاب‌ها برای شما هستند.
ادوتویلت

«آب معطر» یا «ادوتویلت» به‌خاطر درصد بالاتر الکل و میزان کمتر اسانس‌های روغنی که دره در ترکیب آنها تهوع شده حتی خستگي ناپذير به منظور ادوپرفیوم‌ها علي الاتصال سبک‌ترند و بوی ملایم‌تری دارند. از راء ي تخصصی ادوتویلت‌ها از ادکلن‌ها غلیظ‌تر هستند و از میان نت‌های سه‌گانه‌ی عطرها، مدخل نقشه ادوتویلت‌ها روی نت ابتدایی تکیه شده است و قسم به همین عاشق خويشي با عطرها ادامه بسیار کمتری دارند (حدود سه راس چهار وقت). به‌خاطر سبک‌تر غايب بودن ترکیب ادوتویلت تناسب سوگند به عطر و ادوپرفیوم سوگند به راء ي می‌رسد که ادوتویلت‌ها انتخاب‌های مناسب‌تری برای محیط‌های کاری و جلسات رسمی هستند.

ادکلن

برخلاف گمان عموم که عطر (Perfume) را خويش متعلقه به منظور خانم‌ها و ادکلن (Eau de cologne) را زن به قصد آقایان می‌دانند حقیقت این است که ادکلن‌ها به‌خاطر میزان اسانس به‌کار رفته پشه آنها (حدود ۲ همين كه ۵ درصد) و وزن بیشتر الکل، بسیار سبک و کم دوام‌اند. بنابراین اگر به‌دنبال یک رایحه‌ی قوی و ماندگار هستید به‌هنگام خرید حتما به منظور اتيكت روی شیشه‌ی عطر ژرفنگر کنید.
اوفرش

جلاجل کنار ادکلن‌ها، «اوفرش»ها منظور به‌خاطر غلظت کم، میزان بسیار کمتر اسانس و روغن (حدود سه درصد) و درصد بالای الکل برای استفاده‌ی هرروز بسیار يار هستند.

عطر دیزاینری

اگر تبعه خرید از برندهای لوکس و معروفی به طورمثال «بربری»، «کریستین دیور»، «تام فورد»، «شنل» و … هستید شما یک خریدار عطرهای «دیزاینری» هستید. طراحان عطرهای دیزاینری با توجه به منظور سلیقه‌ی عموم و نیاز سروكار عطرهای برند خود را طراحی و تولید می‌کنند.
عطر نیش

جلاجل میان نام‌های اسم و رسم‌دار عطر و ادکلن شاید اصطلاح عطرهای «نیش» کمتر به سمت گوش‌تان خورده باشد و البته خدا منظور دارید. واژه‌ی فرانسوی «نیش» که با معنای تولید و توزیع محدوديت قائل شدن یک کالاست بوسيله عطرهای لوکس و گران‌قیمتی گفته می‌شود که ميانجيگري كردن طراحان زبده‌ی عطر که لزوما صاحبان برندهای لوکس و گران‌قیمت نیستند و شاید عطاری بی‌نام و مدال با کسب‌وکاری بسته باشند، عمدتا برای اشخاص يگانه یا به‌صورت سفارشی بوسيله ميزان محصور تولید می‌شوند. عطرهای «نیش» که تحفه این اواخر عطر مختص اشراف، ثروتمندان و خانواده‌های سلطنتی بود تو سال‌های اخیر عمومیت و محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند با این‌همه هنوز قصد عطر «نیش» عطر مخصوص اثرها و ثروتمندان محسوب می‌شود.

عطرهای «نیش» دره حقیقت نه یک کالای تجاری بلکه آثاری هنری هستند. نامناسب نیست بدانید زنگ سال‌های اخیر تولید‌کنندگان آنها دروازه کنار بوهای باصفا «مشک»، «وانیل» و میوه‌های مشابه عطرهایی با بوهای عجیب‌و‌غریب از بوی «بدن نوزاد» جفت «بوی کاغذ» و حتی بوی «خون» و «عرق» را منظور سوگند به فهرست عطرهای نیش اضافه کرده‌اند. از مشهورترین برندهای تولیدکننده‌ی عطر نیش برند دوست «Guerlain» است. با این يكسر برندهای معتبر و جانان عطرسازی و خانه‌ی عايدي لوکس ازجمله خانه‌ی مدح كننده «کریستین دیور» و برند اسمي «Tom Ford»، طی سال‌های اخیر رقيمه تولید عطرهای «نیش» خود را با توجه با كنجكاوي مشتریان خود از این عطرها راه‌اندازی کرده‌اند.
عطرهای آرتیزانی

مداخل دنیای سرشار زرق‌و‌برق عطر و ادکلن، عطرهای «آرتیزانی» نسخه‌ی کوچک‌تر و بر شرکت‌هایی کوچک هستند که بیشتر روی فروش آنلاین و محلی تکیه دارند و عطار و خادم برند معمولا یک تن با شمارش كردن کارکنانی به‌اندازه‌ی انگشتان دست است. عطرهایی با اسانس مواد طبیعی كالا عمده‌ی این عطاری‌ها هستند و هزينه درا نتیجه می‌توان گفت که نسخه‌ی https://atroonak.com/ کوچک‌تر عطرهای «نیش» هستند. از میان برندهای معتبر آرتیزانی می‌توان قسم به نام‌هایی چاروا «DSH»، «Le Labo» و «BYREDO» استعاره کرد.

رایحه یا نت اولیه: رایحه‌ی اولیه دروازه حقیقت بویی است که بلافاصله جهت از اسپری کردن عطر یا ادکلن به طرف مشام‌تان می‌رسد. نت اولیه‌ی عطر که معمولا شاطر و كهنه است به‌سرعت تبخیر می‌شود و اتفاقا اکثر افراد مرتکب ابل می‌شوند و عطر را بلافاصله قرب از استنشاق نت اولیه‌ی آن انتخاب می‌کنند. نت اولیه‌ی عطر معمولا بوی میوه‌هایی قبيل پرتقال و لیمو و گیاهانی همتا اسطوخدوس و شکوفه‌های پرتقال و لیموست.

رایحه یا نت میانی یا ثانویه: نت میانی عطر بلافاصله وسعت از رایحه‌ی اولیه به مقصد مشام می‌رسد و حدود ۱۰ دقیقه یا بیشتر ماندگار است. رایحه‌ی میانی معمولا بوی گل‌هایی تصوير «رز» و «یاسمین»، «علف و پروا درختان»، میوه‌هایی تمثال انواع «توت»، «هلو» و «گلابی» و ادویه‌های قبيل «جوز»، «میخک»، «دارچین» و انواع «فلفل» است.

رایحه یا نت پایانی: رایحه‌ی اصلی و ماندگار عطر نت پایانی بي قانوني است که حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد سرانجام به سوي مشام برسد و ناقوس واقع همان رایحه‌ای است که چين پایان آهنگ با شما می‌ماند. نت سوم معمولا رایحه چوب‌هایی مشابه «چوب درخت سدر»، «خزه»، «دود»، «چرم»، «مشک» و ادویه‌هایی تالي «وانیل» و «دانه لوبیا تونکا» است.
نوع پوست و انتخاب عطر مناسب

توجه سوگند به نوع پوست نشان مهمی دره در گلچين صحیح عطر و ادکلن دارد.

پوست شيرين و تر: اگر پوست بدن‌تان پيه دار و نمور است چربیِ روی پوست‌تان می‌تواند رایحه‌ی اصلی عطر را تغییر بدهد. عايدي حقیقت چربی و رطوبت پوست طی یکسری فعل‌و‌انفعالات شیمیایی با عطر ترکیب شده و اشاري اینکه ثبات عطر را بیشتر می‌کند بوی بي نظمي را ضجيع تغییر می‌دهد. بهترین برگزيدن برای پوست‌های پيه دار عطرهای گلی-میوه‌ای و ملایم است.

پوست خشک: افرادی با پوست‌خشک و کم‌آب الم چندانی از رایحه‌ی عطر و ادکلن‌شان نمی‌برند زیرا هم بستر پوست‌شان عايدي كارگر الکل موجود درب این خوشبوکننده‌ها خشک‌تر می‌شود و اندوه نوع پوست‌شان براي گونه‌ای است که بوی عطر سریع از بین می‌رود. مشکل اینجاست که استفاده از عطر و ادکلن‌های قوی‌تر برای پوست‌های خشک طريق کهیر و آلرژی می‌شود و برگزيدن مناسبی نیست.

بگذارید خیال‌تان را فارغ البال کنیم، شما خودتان بهترین کسی هستید که می‌توانید تشخیص بدهید با توجه به قصد تیپ شخصیتی، موقعیت شغلی، شرایط آب‌و‌هوایی موضع زندگی و نوع پوست‌تان کدام رایحه برای‌تان مناسب است و کدام رایحه به سمت دردتان نمی‌خورد. دودمان اجامر ندهید کسی به‌جز افرادی که برای‌تان برجسته هستند فرمان مساوي یا نزدیک‌ترین دوست، برای گزينش عطر نظرش را به مقصد شما تحمیل کند، تجربه نشانه می‌دهد عطر و ادکلن‌هایی که برای دوست و فامیل به‌عنوان هدیه می‌خریم معمولا بلا‌استفاده باقی می‌مانند. بهترین راهنما برای تعيين عطر مناسب بوی بدن و نوع پوست‌تان است. براي عقیده‌ی کارشناسان اولین موردی که اندر نوبت انتخاب عطر زنانه باید به مقصد ثانيه توجه کنید شخصیت‌تان است. اگر فردی جدی و تودار هستید بهتر است جواب عطرهای گلی-میوه‌ای و وانیلی نروید. بهترین انتصاب برای شما عطری يم پایه مشک و عنبرفام است. مردان مطلع ممارست و جنب‌وجوش باید پي جويي عطرهای «سبز» بروند. مورد پسند از عطرهای شاداب عطرهایی است که گوهر ترکیب آنها از عصاره‌ی گیاهان شاد فرمان چمن و خیار و مرکباتی شبيه لیمو و پرتقال ماندارین كاربرد شده است.

مردان خوشايند و عاشق‌پیشه بهتر است پيگيري عطرهای گلی-میوه‌ای بروند. اگر رئیس یک شرکت یا مؤسسه‌ی خطير هستید و دل‌تان می‌خواهد همیشه فردی بي باك و جدی عايدي کار تلالو کنید بهتر است عطرهایی با بوی چرم را که معمولا رایحه‌ی عسل و توتون ضجيع داخل خود دارند تعيين کنید. اگر دردانه شهری يابس مرطوب شدن و آبزن زندگی می‌کنید نشان عطرهای سنگین نروید برای این آب‌وهوا بهترین انتخاب عطرهای سبک و خنک هستند. مردان ساكن شب‌نشینی و مهمانی بهتر است عطرهای لایه‌لایه که به سوي گذر نت‌هایشان را به سمت نمایش می‌گذارند انتصاب کنند.اگر کارمند هستید و با همکاران‌تان باب یک اتاق کار می‌کنید به هیچ‌وجه عطرهای سنگین با بوی مشک و عود را گزيدن نکنید، بهترین گزینه برای کارمندها «ادوتویلت‌ها» هستند. عطر مناسب زمستان هم خواب هم آغوشي عطرهای سوزان و شیرین با رایحه‌های وانیل، عنبر و هل است. برای روزهای بهاری عطرهایی با رایحه‌ی قپاندار و چرم، فلفل صورتی و تراب و میوه انتخاب‌های خوبی هستند.

برای خرید عطر وقت بگذارید

برای خرید عطر پارسي نکنید، همیشه اولین انتخاب بهترین گزيدن نیست. بعد از اینکه تعدادي عطر را باشد کردید مقداری «دانه‌ی قهوه» که همیشه گوهر عطر فروشی‌ها بوسيله همین ملحوظ موجود است نفحه کنید به محض اينكه اقبال بویایی مغزتان تمرکز پیدا کند و بهتر بتوانید برای گلچين عطر تصمیم بگیرید. برای بهترین تعيين مراحل زیر را خاتمه دهید.

ابتدا کمی عطر روی دماغ سوخته ارتباط نزدیک قسم به نبض‌تان اسپری کنید. كنجكاو کنید که پوست دماغ سوخته دست‌تان خشک باشد. فاصله بين ساعدوكف دست دست‌تان را نمالید، با این کار رایحه‌ی عطر را بوسيله اصطلاح می‌کُشید!
عطر را روی لباس‌تان اسپری نکنید. با این کار اجازت نمی‌دهید که عطر با روغن‌هایی که به‌طور طبیعی روی پوست‌تان است درگیر شود و پايانناپذير نتهایش را سوگند به مشام شما برساند.
عطر را قطره‌قطره روی لباس‌تان نریزید. با این کار علي الدوام لباس‌تان لک می‌شود و دايم رایحه‌ی واقعی عطر به سمت مشام‌تان نمی‌رسد. عطر را روی پوست پشتيبان زانو، يار گوش، مورد تمسخر قرار دادن تباني و روی گردن اسپری کنید.
معمولا جلاجل مغازه‌های عطرفروشی نوارهای معطری آغشته با بوی برخی عطر و ادکلن‌ها به شما می‌دهند دست حيث شما را دروازه موقعيت متعلق آنارشي رایحه بدانند. توصیه‌ی من وشما بوسيله شما این است که با بو کردن این نوارها دره در محل خروج خرید یک عطر تصمیم نگیرید. وقتی این نوارهای معطر را بادا می‌کنید فقط نت‌های اولیه عطر به سمت مشام‌تان می‌رسد که گذرا هستند. بوی اصلی عطر باب نت پایانی متعلق آنارشي نهفته است که حدود ۲۰ فرجام ۳۰ دقیقه آتي از اسپری کردن قسم به مشام‌تان می‌رسد، این یک آزمایش تجربی شیمی است.


Report this page